Xگروه بین المللی HSE IRAN
گروه بین المللی ایمنی بهداشت
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان اعتیاد به اینترنت و شبکه‌های مجازی یکی از معضلات و مشکلاتی است که انسان‌ها در عصر مدرن با آن روبرو هستند. میتوان گفت که این مشکل در چند سال اخیر و همزمان با شیوع ویروس کرونا افزایش پیدا کرده است؛ زیرا بسیاری از فعالیت‌ها مثل آموزش و انجام مشاغل بر بستر اینترنت برای کاربران در دسترس قرار گرفته اند و مدت زمانی که کاربران باید در فضای مجازی سپری کنند افزایش پیدا کرده است.
شاید بیشتر از هر قشر دیگری، کودکان و دانش آموزان بیشتر تحت تاثیر این اعتیاد قرار گرفته باشند. مطالعه‌ای به صورت مقطعی در سال ۱۳۹۹ به روی هزار دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام شد که بررسی‌های این مطالعه نشان داد به طور کلی ۴۶۲ نفر (۴۴درصد) از دانشجویان مورد مطالعه، به شبکه‌های اجتماعی اعتیاد داشتند.  از این تعداد ۴۴۹ نفر (حدود ۹۰ درصد) اعتیاد خفیف و ۱۳ نفر (نزدیک به ۱۰ درصد) اعتیاد شدید داشتند. براساس این آمار اعلام شد که ۴۴ درصد از دانشجویان ایرانی به شبکه‌های اجتماعی اعتیاد دارند. به همین بهانه با حمیدرضا جلالی فراهانی، کارشناس فضای مجازی گفتگو کرده ایم که در ادامه می‌خوانید.دولت روسیه با چاشنی محدودیت و ممنوعیت از شرکت های بزرگ فناوری آمریکایی درخواست همکاری کرد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از دهیل، دولت روسیه از اپل و سایر شرکت‌های بزرگ فناوری خواست که در صورت تمایل به ادامه فعالیت در این کشور، دفاتر رسمی نمایندگی خود را تا پایان سال ۲۰۲۱ راه‌اندازی کنند. فعالیت شرکت‌هایی که دارای دفاتر نمایندگی در این کشور نباشند، محدود و در نهایت ممنوع می‌شود.یک کارشناس مسائل بین‌الملل با تأکید بر اینکه روابط ایران و روسیه تحت تأثیر رژیم صهیونیستی نیست،‌ گفت:‌ این رژیم تلاش می‌کند تا به عنوان بازیگر مخرب در منطقه عمل کند.
حسن عابدینی در گفت‌وگو با ایسنا در تحلیل خود نسبت به سفر نفالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به روسیه پس از سفر سردار باقری و ارتباط روسیه با اسرائیل در نوع روابط با تهران گفت: رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند تا به عنوان بازیگر مخرب در منطقه عمل کند. نکته جالب این است که تقریبا همه کشورها به گونه‌ای نحوه تعامل رژیم صهیونیستی را می‌شناسند. رژیمی که اساس کارش مبتنی بر اشغالگری،‌ترور، قتل و بمباران مناطق مسکونی فلسطینی‌ها است.رئیس جمهور فرانسه در اظهاراتی بر همکاری ایران با آژانس بین المللی اتمی و توقف آنچه وی اقدامات ایران در نقض برجام خواند، تاکید کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از آنی نیوز، دفتر ریاست جمهوری فرانسه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه و شی جین پینگ، همتای چینی او روز سه شنبه در تماسی تلفنی درباره برنامه هسته‌ای ایران، تحولات اخیر افغانستان و دسترسی به بازار چین گفتگو کردند.گروه‌های مقاومت عراق ضمن انتقاد از شتاب‌زدگی شورای امنیت سازمان ملل در استقبال از انتخابات پارلمانی اخیر این کشور، از نهادهای بین‌المللی خواستند به حاکمیت عراق احترام بگذارند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری المیادین، قیس الخزعلی، دبیرکل عصائب اهل الحق عراق در توییتی از شتاب‌زدگی شورای امنیت در تبریک نتایج انتخابات عراق "با وجود غیرقانونی بودن آن تا این لحظه" ابراز تعجب کرد.
  1  2  3   ...