ایرانی :: بارش پراکنده باران در برخی استان ها/ کاهش دمای هوا در نیمه شمالی کشور
Xگروه بین المللی HSE IRAN
گروه بین المللی ایمنی بهداشت
ایرانی :: بارش پراکنده باران در برخی استان ها/ کاهش دمای هوا در نیمه شمالی کشور
بارش پراکنده باران در برخی استان ها/ کاهش دمای هوا در نیمه شمالی کشور
بازدید: 0
تاريخ : 1400/07/27
او ادامه داد: روز چهارشنبه با نفوذ جریانات شمالی فعالیت سامانه بارشی شدت یافته و در استان‌های ساحلی دریای خزر، ارتفاعات البرز، اردبیل، خراسان شمالی، شمال خراسان‌رضوی و در برخی مناطق آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بارش باران، گاهی رگبار رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات بارش برف انتظار می‌رود.

رفیعی توضیح داد: این شرایط روز پنجشنبه در سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌هایی از شمال شرق کشور حاکم خواهد بود.

کارشناس هواشناسی با بیان این که از امشب تا پایان هفته برای نیمه شمالی کشور روند کاهشی دما پیش‌بینی می‌شود گفت:در روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه در سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز و پنجشنبه و جمعه هم به‌تدریج در نواحی شمال شرق و دامنه‌های جنوبی البرز کاهش محسوس دما بین ۵تا ۱۰ درجه انتظار می‌رود.

رفیعی اظهار کرد: پنجشنبه و جمعه در نوار شرقی کشور به‌ویژه منطقه زابل وزش باد شدید در مناطق مستعد خیزش گردوخاک، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی  پیش‌بینی می‌شود.

او ادامه داد: از امشب تا پایان هفته برای نواحی جنوب غرب کشور و استان‌های ساحلی خلیج‌فارس وزش باد شدید گاهی گردوخاک انتظار می‌رود و  خلیج‌فارس و نواحی غربی تنگه هرمز مواج و متلاطم خواهد بود.

رفیعی درباره آب‌وهوای استان تهران هم گفت: فردا آسمان تهران قسمتی ابری و در اواسط روز همراه با وزش باد خواهد بود . بیشترین دمای تهران به ۲۵ درجه و کمترین آن به ۱۴ درجه می رسد.