Xگروه بین المللی HSE IRAN
گروه بین المللی ایمنی بهداشت
ایرانی :: تاکید امیرعبداللهیان بر حمایت همه جانبه ایران از لبنان در دیدار با نبیه بری
تاکید امیرعبداللهیان بر حمایت همه جانبه ایران از لبنان در دیدار با نبیه بری
بازدید: 0
تاريخ : 1400/07/16
امیرعبداللهیان در دیدار با نبیه بری تاکید کرد که ایران در این مرحله حامی لبنان است و برای کمک به آن جهت غلبه بر همه مشکلات کنار این کشور ایستاده است.

وزیر خارجه کشورمان افزود ، ایران از کشور برادر خود برای رهایی از مشکلات و بارهایی که در زمینه های مختلف از آن رنج می‌برد حمایت خواهد کرد.

امیر عبداللهیان در پایان نشست با رئیس پارلمان لبنان گفت که در دیدار با نبیه بری مذاکرات ایران و عربستان سعودی مثبت ارزیابی شد و ما درباره آخرین تحولات مربوط به پرونده افغانستان نیز با یکدیگر صحبت کردیم.

امیرعبداللهیان ادامه داد، ما معتقدیم که حضور نیروهای بیگانه در منطقه عامل اصلی آسیب به امنیت و ثبات منطقه است.

وزیر خارجه کشورمان تصریح کرد که دیدگاه مشترکی با رئیس پارلمان لبنان داشتیم مبنی بر اینکه مشکلات منطقه ای باید میان خودِ مردم منطقه حل شود. همچنین بر اهمیت نقش مقاومت در مقابله با موجودیت صهیونیستی تاکید کردیم.

حسین امیرعبداللهیان همچنین اضافه کرد که در دیدار با نبیه بری بر ضرورت تقویت همکاری میان ایران و لبنان در زمینه های مختلف تاکید شد.

امیر عبداللهیان صبح امروز در دیدار با میشل عون تاکید کرد که ایران همواره در کنار لبنان ایستاده است.

حسین امیر عبداللهیان قرار است تا ساعتی دیگر با «نجیب میقاتی» نخست وزیر و «عبدالله بوحبیب» همتای لبنانی خود دیدار و گفتگو کند.

وی درباره محور‌های اصلی رایزنی با مقام‌های لبنانی در این سفر در فرودگاه بیروت گفت: پیشنهاد‌های بهتر و جدیدتری را برای کمک به شکست حصار اقتصادی لبنان داریم ضمن اینکه مسیر قبلی را مادامی که مسئولین لبنانی بخواهند ادامه خواهیم و در موضوعات دیگر نیز به لبنانی‌ها کمک خواهیم کرد.